Лікарські рослини


     Всього в світі зростає 320 000 видів рослин. Але тільки 21 000 з них є лікарськими і застосовуються в медицині. Виділяють офіційні лікарські рослини, властивості яких детально вивчені і вони використовуються в процесі приготування медичних препаратів, і лікарські рослини народної медицини – вони мало вивчені, використовуються травниками і знахарями.
     Цілющими властивостями володіють різні частини рослин: листя, коріння, плоди або квітки. Необхідно точно знати які частини рослини застосовувати, і в який період здійснюється їх збір.
     Найпоширеніші лікарські рослини:
  • Шипшина. Багата вітаміном С. З ягід виготовляють цілющі відвари.
  • Ромашка. Заварені в окропі квіти застосовують для лікування простудних захворювань, як протизапальний засіб і від болю в шлунку.
  • Мелісса. Чай з листя цієї рослини надає заспокійливий ефект на нервову систему. Допомагає при хворобах серця і захворюваннях шлунка.
  • Трава чебрець. Призначається для прийому всередину, також з неї роблять інгаляції, полоскають горло при ангіні, бронхіті та інших недугах.
  • Шавлія. Сприяє покращенню пам’яті, допомагає боротися з депресією і підвищує працездатність. Рослина знімає кишкові кольки і благотворно впливає на роботу травної системи. Надає бактерицидну і антисептичну дію. Корисна при ангіні, ларингіті, бронхіальній астмі та хронічному бронхіті.
  • Календула. З квіток роблять настоянки, мазі та відвари. Застосовують у вигляді примочок. Настої корисні при колітах, бронхіті, хворобах жовчного міхура, печінки, хронічних бронхітах, ішемічній хворобі серця. 
  • Обліпиха. Препарати на основі обліпихи застосовуються при внутрішніх хронічних захворюваннях: запалення кишечника, шлунку, коліт. Масло обліпихи знижує рівень холестерину, покращує пам’ять, захищає від радіації, перешкоджає зростанню пухлин. Також обліпиха ефективна при лікуванні трофічних виразок, псоріазу, пролежнів і опіків.

2 коментарі: